Nápověda

1. Proč používat Bezpečné parkování.cz?

Zde naleznete nabídku ověřených, bezpečných, veřejných parkovišť a garáží. S pocitem, že je o váš vůz postaráno jej můžete zaparkovat a vydat se za svými záležitostmi.

2. Jak to funguje?

Ve vyhledávacím okně zadejte destinaci a klikněte na lupu nebo pouhým kliknutím na lupu zobrazte celou Prahu. Kurzorem najeďte na ikonu vybraného parkoviště. Zobrazí se vám základní údaje. Kliknutím na ikonu se vám zobrazí podrobné informace o parkovišti.

3. Registrace

Pokud se zaregistrujete jako klient, můžete provádět online rezervace bez dodatečného nezbytného vyplňování formulářů při rezervaci. Zároveň budete mít přístup k jednotlivým akcím a slevám partnerů portálu a budou vám zasílány novinky.

4. Je registrace nutná?

Není. Kdokoli může provést online rezervaci parkoviště na portálu i anonymně. Jediné povinné položky jsou email a číslo mobilního telefonu ve formátu +420 123 456 789. Výhodou registrace jsou důvody uvedené v bodu 3.

5. Komu portál Bezpečné Parkování slouží?

Informace na portálu jsou určeny pro kohokoli, kdo hledá v Praze bezpečné místo pro zaparkování svého vozu. Na hodinu, na den, na měsíc, na rok....

6. Kolik tato služba stojí?

Služby portálu jsou pro koncové uživatele - řidiče zdarma. Jediné, co řidič platí, je skutečná cena za parkovné v případě, že dokončí rezervaci parkování na vybraném parkovišti. Pro úspěšné dokončení rezervace je tedy třeba i dokončit platbu. Platbu nejrychleji dokončíte prostřednictvím zabezpečeného rozhraní České spořitelny v případě platby kartou (tip: máte na platební kartě povolené transakce online?) nebo bezpečným rozhraním AGMO při platbě převodem z účtu. Agmo realizuje platební transakce v reálném čase. To znamená, pokud provedete platbu z vašeho bankovního účtu prostřednictvím internetového bankovnictví, obratem dostáváte do emailové schránky parkovací kartu, ačkoli peníze reálně dorazí na účet provozovatele parkoviště třeba i později.

7. Je platba na portálu Bezpečné Parkování bezpečná?

Ano. Veškeré platební transakce provedené jak platební kartou, tak i převodem z účtu jsou realizovaný prostřednictvím ověřených a certifikovaných partnerů, zabezpečenými kanály provozovaných bankami. Portál Bezpečné Parkování vaše peněžní transakce, čísla karet ani čísla účtů „nevidí“, nesbírá a neuchovává, nemá k nim žádný přístup. Jediné informace, které portál o klientovi má, jsou emailová adresa a číslo mobilního telefonu. Pokud klient poskytne své jméno a adresu, tak i tyto údaje. Tyto informace jsou spravovány ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb. A nemusíte mít strach z jejich zneužití. Nebudou poskytnuty žádným třetím stranám.

8. Musím si rezervovat parkování přes portál Bezpečné parkování.cz?

Nemusíte, ale pro váš klid vám to doporučujeme. Portál Bezpečné parkování.cz Vám umožňuje předem si parkování zarezervovat. Pokud této služby využijete, tak na vybrané parkoviště prostě přijedete, prokážete se parkovací kartou a pokud dodržíte stanovený čas, tak zase odjedete a je to. Další platbu provedete přímo na místě, pouze v případě, pokud překročíte vymezenou dobu parkování.

9. Proč jsou některá parkoviště modrá a některá šedá?

Modrá parkoviště jsou aktivními partnery portálu. Jsou ověřená a jejich služby Vám doporučujeme. Šedá parkoviště jsou parkoviště, o kterých víme, avšak jejich provozovatelé dosud s portálem nespolupracují nebo nesplňují naše kritéria.

2011 © Bezpečné parkování   |   Všechna práva vyhrazena
Created by SUMA