Zaparkujte na internetu

Najít v Praze volné místo k parkování už nebude takový problém, jako dosud. Společnost KIRO development totiž spustila nový elektronický portál, který chce obsáhnout informace o všech parkovištích v hlavním městě. Prostřednictvím portálu budou mít řidiči navíc možnost parkovací místa rovnou zarezervovat a zaplatit. Na projekt přispěla také Evropská unie.

V současné době se v Praze pohybuje téměř milion motorových vozidel a najít volné místo k parkování se v této automobilové džungli může zdát někdy téměř nemožné. Především v centru Prahy se hledání neobsazených parkovišť stává bojovou hrou a řidiči musí objet i několik bloků, než se jim podaří auto někde zanechat.

Proto se společnost KIRO development, která se zaměřuje na podnikání v oboru informačních technologií, rozhodla spustit elektronický portál poskytující kompletní informace o všech parkovištích na území hlavního města. Na webové adrese www.bezpecneparkovani.cz tak řidiči naleznou nejen informace o volných místech, ale budou je moci i zarezervovat a zaplatit.

„Dneska si lidé zvykli řešit vše prostřednictvím internetu, od rezervace letenek a jízdenek až po nákup knih a oblečení. Služba, která by poskytovala přehled všech pražských parkovišť a možnost si parkovací lístek rovnou zakoupit, však dosud neexistovala,“ říká jednatel firmy KIRO development Petr Váverka. Podle něj tak řidiči ušetří čas a peníze za benzín, který by spotřebovali hledáním volného místa.

Technické řešení umožňující spuštění parkovacího portálu a následný provoz však vyžadují velké investice. Proto si firma zažádala o dotace ze strukturálních fondů, konkrétně z Operačního programu Praha – Konkurenceschopnost, který financuje investiční projekty realizované na území hlavního města. Vybudování portálu stálo nakonec přibližně šest milionů korun, z toho téměř pět milionů korun tvořil příspěvek z Evropské unie. Díky projektu také bude firma moci zaměstnat nového člověka, který bude mít provoz portálu na starosti.

2011 © Bezpečné parkování   |   Všechna práva vyhrazena
Created by SUMA